2024 metų lapkričio 29 d. Druskininkų Atgimimo mokykloje 8 klasės mokiniams buvo surengta išskirtinė paskaita apie dirbtinį intelektą (DI), kurią vedė doc. dr. Pavel Stefanovič iš VilniausTech. Paskaita buvo organizuota mokytojų Vaclavos Remenčienės ir Mindaugo Streiko iniciatyva, siekiant praplėsti mokinių žinias apie šiuolaikines technologijas ir jų taikymą kasdieniame gyvenime.
Doc. dr. Pavel Stefanovič pasidalino savo ekspertinėmis žiniomis apie dirbtinio intelekto vystymąsi, pasiekimus ir ateities perspektyvas. Paskaitoje nagrinėjamos pagrindinės DI vystymosi kryptys – nuo pirmųjų teorinių idėjų iki šiuolaikinių technologinių sprendimų, taip pat buvo aptariami DI taikymo pavyzdžiai ir iššūkiai, su kuriais susiduriama diegiant šias technologijas. Paskaita taip pat neapsiėjo be svarbių etinių klausimų. Doc. dr. Pavel Stefanovič pabrėžė, kad nors DI technologijos gali duoti didelę naudą, jos kelia ir rimtų iššūkių, ypač privatumo, saugumo ir darbo rinkos pokyčių srityse. Tarp svarbiausių klausimų – kaip apsaugoti asmens duomenis, užtikrinti, kad DI sprendimai būtų teisingi ir nekeltų pavojų žmonėms. Taip pat buvo aptarta, kaip dirbtinis intelektas gali paveikti darbo rinką ir kaip žmonės gali adaptuotis prie šių pokyčių. Paskaita Druskininkų Atgimimo mokykloje suteikė mokiniams vertingų žinių apie dirbtinio intelekto istoriją, dabartinius pasiekimus ir ateities perspektyvas.
Mokiniai ne tik sužinojo, kaip DI veikia įvairiose srityse, bet ir gavo galimybę apsvarstyti šios technologijos įtaką mūsų visuomenei ir kasdieniam gyvenimui. Tai buvo ne tik puiki edukacinė patirtis, bet ir paskata pradėti giliau domėtis ateities technologijomis bei jų poveikiu. Tokia paskaita parodė, kokį svarbų vaidmenį šiuolaikinės technologijos gali turėti švietimo procese ir kaip svarbu mokyti jaunimą apie technologijų vystymąsi ir atsakingą jų naudojimą ateityje. Informatikos ir anglų kalbos mokytoja Vaclava Remenčienė