„Skatinkime pokyčius: vienykimės dėl geresnio interneto!“ – tokiu šūkiu šiais metais buvo skatinama minėti Saugesnio interneto dieną. Ši diena svarbi daugelyje šalių, siekiant paskatinti viso pasaulio žmones saugiau ir atsakingiau naudotis internetu ir mobiliaisiais telefonais. Druskininkų „Atgimimo“ mokykla saugesnio interneto dieną mini jau penktus metus: organizuojamos įvairios akcijos, konkursai, prevencinės valandėlės, vykstama į saugesnio interneto dienos minėjimo renginį Vilniuje.
Šiais metais pradinių klasių mokiniai dalyvavo piešinių konkurse „Vienykimės dėl geresnio interneto“, buvo surengta jų piešinių paroda, o geriausi piešiniai išsiųsti konkurso organizatoriams.
Pailgintos dienos grupę lankantys vaikai organizavo kūrybines dirbtuves, kuriose buvo sukurtas fotografavimuisi skirtas stendas „Fotografuokis linksmai, bet dalinkis atsargiai“. Čia galėjo fotografuotis visų klasių pradinukai. Šia akcija siekiama atkreipti vaikų dėmesį, kad reikia būti atsargiems ir pagalvoti prieš viešinant savo nuotraukas socialiniuose tinkluose, nes niekada negali žinoti, kokiais tikslais tavo nuotrauka bus panaudota ir kokia galybė žmonių ją pamatys.
Ketvirtų klasių mokiniai dalyvavo socialinės pedagogės Agnės Aleksonytės ir Visuomenės sveikatos biuro specialistės Irmos Tamulevičienės organizuojamose valandėlėse „Saugaus interneto ir sveikatos link“, kuriose vaikams buvo akcentuojama asmens duomenų saugojimas registruojantis socialiniuose tinkluose, nuotraukų viešinimas, elektroninės patyčios, bendravimas su nepažįstamaisiais. Sveikatos priežiūros specialistė mokė atlikti akių mankštą, taisyklingai sėdėti, daryti pertraukėles tarp buvimo prie kompiuterio, telefono ar ruošiant namų darbus.
Vasario 7 d. mokyklos atstovės: socialinė pedagogė, psichologė ir dvi šeštos klasės mokinės – dalyvavo renginyje „Vienykimės“, kuris buvo skirtas saugesnio interneto dienos paminėjimui Lietuvoje. Mokytojai klausėsi pranešimų, tarp kurių buvo pristatyti socialinės pedagogės Agnės gerosios patirties pavyzdžiai darbe su pradinukais, siekiant užtikrinti jų saugumą internete, o mokiniai dalyvavo robotikos, improvizacinės vaidybos, protmūšio veiklose. Išbandė virtualios realybės akinius, fotografavosi ant Saugaus interneto žurnalo viršelio, susipažino, bendravo su kitų miestų mokyklų mokiniais.
Vaikų saugumas internete – tai visų suaugusiųjų atsakomybė, juos ypač reikia saugoti, stebėti ir riboti. Draudimai visuomet skatina smalsumą, todėl kaip mokome vaiką saugiai pereiti gatvę, taip mokykime saugiai, pagarbiai bei atsakingai elgtis virtualioje erdvėje.
Vyr. socialinė pedagogė Agnė Aleksonytė