„Atgimimo“ mokyklos mokytojos: J. Jonušauskaitė, V. Jasienė, I. Urbonienė
Švietimo mainų paramos fondas rugsėjo pabaigoje paskelbė, kad Druskininkų „Atgimimo“ mokykla laimėjo 2015 „Erasmus+ programos” KA 2 strateginės bendrojo ugdymo mokyklų partnerystės projektą „Let‘s meet together“ (liet.k.“Susitikime“). Projekte dalyvauja delegacijos iš šešių šalių: Lietuvos, Lenkijos, Norvegijos, Vengrijos, Ispanijos ir Turkijos.
Atlikęs namų darbus, į Lenkiją išvyko pirmasis „Atgimimo“ mokyklos šeštokų penketukas lydimas mokytojų J.Jonušauskaitės ir V.Jasienės. Kelionė į Čestachovo miestą buvo ilga ir varginanti. Keliavome ir traukiniu, ir autobusu.
Mūsų delegaciją svetingai pasitiko projekte dalyvaujančios mokyklos direktorius ir šeimos, kuriose buvo apgyvendinti vaikai.
Pailsėję pradėjome vykdyti numatytas veiklas. Pirmoji namų darbų užduotis buvo šalių pristatymas ir tautinis šokis. Didžiavomės, kad mūsų delegacija sulaukė gausiausių aplodismentų. Vėliau reikėjo atlikti diferencijuotas užduotis. Mokiniai dalyvavo integracinėse veiklose siekdami geriau susipažinti su bendraamžiais ir tobulinti anglų kalbos įgūdžius. Visų šalių atstovai kūrė bendrą tarptautinį žodynėlį. Mokytojai tuo metu diskutavo apie aktyviųjų metodų taikymą ugdymo procese bei stebėjo pamokas.
Pertraukų metu apžiūrėjome mokyklą. Nobelio laurėtų vardo mokykla Nr. 2 Čestachove suskirstyta į ugdymo lygius. Pirmas lygis – ikimokyklinio ugdymo, antras – pradinio, trečias – vidurinio. Pastebėjome, kad koridorių ir kabinetų sienas puošia mediniai kryžiai. Mokykloje yra erdvė, kurioje pagal tvarkaraštį mokiniai poilsio metu užsiima jiems malonia kasdienine veikla: vieni dėlioja kryžiažodžius, kiti piešia, treti skaito knygas.
Religija užima svarbią vietą mokinių ir mokytojų gyvenime, todėl po užsiėmimų aplankėme Jasna Goros vienuolyną. Pasijutome it piligrimai, pamatę „Juodosios madonos“ atvaizdą, grožėjomės miesto panorama iš aukščiausio vienuolyno bokšto.
Šeštadienį, vykdydami numatytas veiklas, aplankėme interaktyvų Koperniko mokslo centrą. Tarsi mokslininkai tyrinėjome žmogaus anatomijos, biologijos, astronomijos, net fizikos dėsnius, apžiūrėjome ir išbandėme apie 400 įvairių eksponatų. Buvome supažindinti su svarbiausiomis istorinėmis datomis nuo Karalių valdymo laikų iki XX amžiaus pabaigos.
Po turiningos savaitgalio kelionės pirmadienį atsiskaitėme paruoštus namų darbus. Šį kartą visų šalių atstovai pristatė savo mokyklą, miestą ir šalį. Mūsų mokiniai stebėjo pamokas, buvo kviečiami atsakinėti. Tuo metu mokytojai rinkosi aptarti tolimesnių projekto veiklų įgyvendinimo galimybių ir sukurto produkto viešinimo sklaidos įgyvendinimo. Likusią dienos dalį aplankėme amatininkų „Paslaptingąją fermą“. Dalyvaudami edukaciniuose užsiėmimuose sužinojome ir išbandėme žvakių liejimo, „papjė“ popieriaus gamybos bei juodosios keramikos lipdymo ypatumus. Buvome laimingi lavindami kūrybines galias, atradome naujų talentų.
Kita diena prasidėjo naujais iššūkiais. Mūsų laukė oficialus vizitas Čestachovo miesto savivaldybėje. Visus svetingai priėmė ir sveikinimo žodį tarė ne tik mokyklos direktorius, projekto koordinatorius, bet ir miesto meras. Buvo malonu girdėti šiltus sveikinimo žodžius Lietuva. Lenkai didžiuojasi bendra dviejų šalių istorija. Po oficialios mero kalbos buvome pakviesti į edukacinę istorijos pamoką. Vizitas į miesto savivaldybę – ne vienintelė antradienio veikla. Dar laukė interaktyvus miesto žemėlapis. Kiekvienai delegacijai organizatoriai išdalino užuominas, kurias sekdami turėjome nufotografuoti tam tikrą objektą. Įvykdę užduotis vykome į mokyklą. Ten mūsų laukė tėvų asociacijos narių suruošta atsisveikinimo vakaronė.
Savaitė neprailgo. Atlikome suplanuotas veiklas, susipažinome su projekto dalyviais. Praturtėję daugybe įspūdžių, pasukome namų link.
Esame dėkingi už bendradarbiavimą projektinėje veikloje „Atgimimo“ mokyklos direktorei D. Časienei, šeimoms, kuriose gyvenome, bei mokytojams, padėjusiems įgyvendinti užsibrėžtus tikslus.